Witaj, świecie!

Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij pisanie!


Katarzyna Morajda

Psycholog, psychoterapeuta pracuje z osobami w kryzysie, prowadzi terapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię rodzin, par. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy z rodzinami oraz pacjentem indywidualnym w poradniach specjalistycznych, ambulatorium, szpitalach psychiatrycznych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w gabinecie prywatnym. Prowadzi badania dotyczące koncepcji siebie i rozwoju tożsamości młodzieży. Pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej „Krakowski Ośrodek Terapii” w Zespole Terapii rodzin. Jest koordynatorką programu psychoedukacyjno - psychoterapeutycznego dla rodzin w kryzysie rozstania „Łódź na falach” opracowanego i prowadzonego przez Zespół Terapii Rodzin w SPPP KOT.


Małgorzata Kalinowska

Psycholog i psychoanalityk jungowski uprawniony do prowadzenia superwizji. Jest członkiem International Association for Analytical Psychology, Zurich i Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej. Jest również współzałożycielką i członkiem zarządu Instytutu Studiów Kulturowych Raven w Czeladzi, który opierając się między innymi na paradygmacie jungowskim i psychoanalitycznym pracuje nad rozumieniem współczesnych zjawisk kulturowych oraz prowadzi wykłady i seminaria z zakresu psychologii C. G. Junga i psychoanalizy jungowskiej. Pracuje w indywidualnej i grupowej praktyce terapeutycznej od 1999 roku. Równolegle pracowała w zespołach instytucjonalnych, między innymi na Oddziale Depresji i Zaburzeń Lękowych w Katowicach i w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Będzinie. W latach 2011-2018 uczyła na Szkoleniu wstępnym Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, którego jest współautorką.

W swoim rozwoju zawodowym zajmuje się głównie traumą ze szczególnym uwzględnieniem traumy historycznej i traumy wczesnodziecięcej, dynamiką treningu analitycznego i wkładem kobiet w rozwój psychologii analitycznej C. G. Junga. Aktualnie prowadzi cykle seminaryjne dotyczące pracy z traumą, ze szczególnym uwzględnieniem superwizyjnej pracy z doświadczeniem wczesnej traumy w terapii. Wykładała na temat traumy historycznej i zjawisk zbiorowych między innymi w jungowskich instytutach w Londynie, Zurichu, Pradze, Odessie i na międzynarodowych konferencjach.

Jest tłumaczką literatury jungowskiej, przełożyła między innymi „Wewnętrzny świat traumy” Donalda Kalscheda i „Alchemia. Wprowadzenie do symboliki i psychologii” Marie-Louise von Franz, i autorką kilku artykułów, w tym rozdziałów w pracach zbiorowych na temat traumy historycznej i psychoanalitycznego treningu.


Joanna Boroń-Zyss

Lek med., jest specjalistką psychiatrii dzieci i młodzieży. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę tak w ambulatorium, poradni jak i w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej. Obecnie kieruje Oddziałem Psychiatrii Dziecięcej WSSD im. św. Ludwika w Krakowie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń okresu rozwojowego: - ADHD – Zespół Aspergera – Autyzm – zespoły natręctw – zaburzenia lękowe – zaburzenia depresyjne – zaburzenia zachowania – zaburzenia emocjonalne i zachowania towarzyszące chorobom somatycznym - leczenie zaburzeń odżywiania.

Współpracuje także ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii”, prowadzi konsultacje psychiatryczne dla dzieci oraz konsultacje merytoryczne dla Zespołu Terapii Dziecka i Rodziców.


Maciej Pilecki

Dr hab. n. med. specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta PTP, PTPP, EAP, superwizor PTP. Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UJ CM, kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży SU w Krakowie, w latach 2009-2011 kierownik Zespołu Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitalu Uniwersyteckim w Kingston w Kanadzie. Autor kilkudziesięciu artykułów i prac naukowych z dzieciny psychiatrii, psychiatrii wieku rozwojowego, psychoterapii.

Współpracuje ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii”, prowadzi grupę superwizyjną Balinta dla Zespołu Terapii Dziecka i Rodziców oraz Zespołu Terapii Rodzin.


Witaj, świecie!

Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij pisanie!